Siła i wytrzymałość – ostatnie tchnienie czyli ST v3.0 ;)

Informacja dodana 04.07.2007, 22:57:02, autor: sharpek

W dniach 30.06.2007 do 01.07.2007 odbyła się ostatnia część manewrów spod znaku „Srebrnej Tarczy” posiadające kryptonim: „siła i wytrzymałość – ostatnie tchnienie”. Manewry miały wymiar 24 godzinny i charakter działań oddziałów specjalnych.

Na manewry zgłosiło się 136 osób, kilka odpadło z różnych powodów, w „trójce” zmierzyły się dwie kompanie przeciwnych sobie armii. 3 Kompani piechoty górskiej składającej się z 2 plutonów przyszło się zmierzyć z 5 kompania Desantowo – Szturmową w sile 2 plutonów. Dodatkowo 5kDSz posiadała wsparcie snajperskie w rejonie działań.

Początkowa faza manewrów wymagała od uczestników przebiegnięcia HOSF, niestety nie wszystkie drużyny postanowiły wykonać to „zadanie”. Za czasy na HOSF należy wyróżnić Świr oraz Efruma którzy uzyskali najlepsze czasy i otrzymali nagrody, na wyróżnienie zasługuje jeszcze Siwy który o kilka dziesiątych sekundy "przegrał" drugie miejsce. Szacunek dla wszystkich tych którzy przebiegli, a Ci którzy odmówili, no cóż może jeszcze kiedyś ;)

Same manewry przebiegały tak jak chciał tego sztab, więcej o tym co robiła każda drużyna można przeczytać w załączonych raportach. Pogoda nie rozpieszczała uczestników ,ale była taka jaką zamówiliśmy (ciepło, wilgotno, deszczowo) brakowało tylko księżyca. Każdy pluton posiadał zaopatrzenie w wodę pitną, dostarczaną na miejsca zrzutu. Czas operacyjny to ok. 20h. Niestety około godziny 0520 manewry z przyczyn niezależnych od organizatora zostały zakończone.

Liczby manewrów
136 – tylu było uczestników
14 – tyle drużyn działało w terenie
ok 8 – tyle replik przestało działać.
0 – tyle poważnych wypadków było.

Czy będzie ST4 ? Jak wynika ze wstępu – nie. Czy będzie coś innego ? Te informacje aktualnie posiadają klauzulę ściśle - tajne:)


708793
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2019 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: