Święto Policji

Informacja dodana 05.08.2007, 18:58:10, autor: mjrPATON

W 1919 roku ustawą z 24 lipca Sejm powołał do życia Policję Państwową, której zadaniem stała się ochrona bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Ustanowienie święta Policji w rocznicę przyjęcia ustawy o Policji Państwowej jest nawiązaniem Policji współczesnej do jej międzywojennej poprzedniczki. Dziś święto Policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy. Przypomina także o randze zawodu.


W tym roku policjanci z powiatu mikołowskiego swoje święto obchodzili 21 lipca w zacisznym miejscu we wsi Wyry, pozwalającym na odpoczynek i świętowanie w raz z rodziną.
Za pośrednictwem The-Saint (świętego), Formacja śląsk została zaproszona do wystawienia się przed stróżami prawa. Nasz pokaz ograniczał się do wystawy replik i posiadanego sprzętu oraz zorganizowanie strzelnicy dla zainteresowanych. Ponadto staraliśmy się przedstawić i przybliżyć nasze dość niecodzienne zainteresowania, w myśl zasady poznać tzn. zrozumieć, która i w tym przypadku działa w obie strony.

Cieszy fakt, że zostaliśmy pozytywnie odebrani o czym świadczy rozmowa z Komendantem Policji powiatu mikołowskiego. Zainteresowanie było na tyle duże, iż może zobaczymy w niedługim czasie paru policjantów, ale już po służbie aktywnie spędzając swój wolny czas na naszych manewrach.

Z okazji święta życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy za zaproszenie.


Krótka fotorelacja:

http://www.formacja.slask.pl/index.php?co=gal&galeria=101


709775
odwiedzin
od 27.01.2007
(Zaloguj)(c) 2004-2019 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: