Formacja "Śląsk" w 2010 roku!

Rok 2010 Formacja „Śląsk” rozpoczęła od odebrania nagród za zorganizowane w roku poprzednim manewry. Internauci zagłosowali na „Światło Księżyca” oraz „Sośnią w ogniu”. Na tym jednak nie skończyły się nagrody. Kolejne zdobyła trójka naszych członków nagrodzonych za zdobycie 1 i 2 miejsc w biegu na orientację GF Point.

Tekst alternatywny

Wiosną uczestniczyliśmy w kolejnych imprezach o podobnym charakterze, lecz dłuższej trasie do pokonania – ukończyliśmy dobowy rajd terenowy „Commando”, „Bieg Legionisty” oraz sami zorganizowaliśmy kolejną edycję górskiego marszu „Maszeruj albo Zdychaj”.
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Formacja w roku 2010 skupiła swoje wysiłki na rozwijaniu umiejętności w zakresie działań taktycznych w budynkach. Treningi w pierwszym półroczu skupiały się w dużej mierze właśnie na CQB. Wzięliśmy udział w jednych manewrach i pięciu milsimach, z czego kwietniowy „Świeżak” był naszego autorstwa.

Kontynuowaliśmy trenowanie kondycji, wytrzymałości fizycznej i sztuki bytowania w terenie poprzez regularne marsze TDF w polskich górach i w czasie kolejnej górskiej wyprawy po Norwegii. Podczas wybranych spotkań członkowie FS poddawani byli testom kondycyjnym. Przemaszerowaliśmy ogółem 747 km.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Odbyliśmy także szkolenia m. in. w zakresie strzelania z krótkiej i długiej broni ostrej

Tekst alternatywny


nurkowania,

Tekst alternatywny


krav magi, taktyki bojowej w ramach kompanii piechoty („Kompania w obronie”) i kurs spadochronowy.

Tekst alternatywny


Intensywnie pracowaliśmy nad rozbudową OSF Formacji w Sośniej Górze. Uruchomiliśmy własny kanał w serwisie YouTube, gdzie zamieszczane są filmy z naszych treningów i wideoprezentacje Formacji.
W ramach działalności rekrutacyjnej Formacja zorganizowała także kilka treningów otwartych. Oprócz milsimów i marszów górskich zorganizowaliśmy staże – staż wodny

Tekst alternatywny


oraz staż z elementami SERE „La piste commando”.

Tekst alternatywny

(Zaloguj)(c) 2004-2019 by
Hornet
Konik
Marzan
Sharpek


Partnerzy:


Militarna Polska: Polska.mil.pl

Moryl Team: morylteam.pl


Sponsorzy:


AsgShop


Polecamy: